Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veolia Voda Česká republika

Veolia Voda, součást skupiny Veolia Environnement, je světovou jedničkou v poskytování služeb v oblasti výroby a distribuce pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod. Tyto služby poskytuje 110 milionům obyvatel a 40 000 průmyslových podniků ve více než 56 zemích světa.

Veolia Voda Česká republika je největší společností na českém vodohospodářském trhu. Své služby poskytuje 4,3 milionům obyvatel z 1200 měst a obcí a zajišťuje vodní hospodářství pro 27 průmyslových podniků. Společnost zaměstnává 6 000 osob.

Výsledky posledního průzkumu spokojenosti zákazníků

Přes 90 % zákazníků vodárenských společností skupiny Veolia Voda je velmi spokojeno či spíše spokojeno se službami, které jim jako dodavatelé vodárenských služeb poskytujeme. Ukázal to podzimní průzkum spokojenosti zákazníků realizovaný již potřetí agenturou Ipsos Tambor. Podobně vysoce byla hodnocena i kvalita dodávané vody, se kterou je velmi spokojeno 34,8 % a spíše spokojeno 53,7 % dotazovaných). Vysokou míru spokojenosti vyjádřili zákazníci i s provozními podmínkami zákaznických center a s profesionalitou zaměstnanců vodárenských společností. Potěšující bylo zjištění, že stále více lidí využívá vodu z kohoutku k pití.

Telefonický průzkum proběhl v září a říjnu 2007 ve všech regionech, kde společnosti skupiny Veolia Voda působí. Celkem bylo osloveno 6 000 respondentů.

Výsledky ankety budou využity k dalšímu zlepšování a rozšíření služeb pro zákazníky - např. zejména v oblasti elektronické komunikace, zasílání informací formou SMS zpráv (služba SMS INFO), zprovoznění nových internetových stránek s aktuálními informacemi o dodávkách vody a odkanalizování dle lokalit apod.

Deník 24 hodin: "Pijte vodu z vodovodu"

20. 3. 2008 „Voda z kohoutku není dobrá," tak zní většinou důvod, proč lidé kupují balenou vodu. Přitom PET lahve nejsou ekologické a podle výzkumů je voda z kohoutku často kvalitnější než ta kupovaná.

Na mnoha místech se vůbec nevyplácí kupovat balenou vodu. Nejenže tak zbytečně utrácíme a zahlcujeme přírodu plastem, ale často si pořizujeme méně kvalitní vodu, než je ta z kohoutku. Velká část levnějších kupovaných vod je totiž jen zabalená stáčená voda, co běžně teče za mnohonásobně nižší cenu doma. Proto, trváte-li z nějakého důvodu na tom, že kohoutkovou vodu lze použít jen na sprchování a mytí nádobí, si dávejte pozor na to, co se píše na etiketě lahve.
Česká voda se řadí mezi špičku.
Kupovat lahve se vyplatí jen v případě pramenité, minerální či kojenecké vody. Pochopitelným důvodem může být zájem o sycenou vodu - sifonovou lahev doma má už jen málokdo.
Jinak se jedná jen o zbytečné vyhazování peněz. Česko totiž loni získalo v nezávislém výzkumu organizace Celosvětové hodnocení výzkumu bezpečnosti pitných vod plný počet hvězdiček - naše země se tak řadí mezi nejlepší, co se kvality vody týká. Nejen, že dodržuje hygienické limity, ale voda obsahuje i dostatek minerálních látek potřebných pro lidský organismus.
S chutí pomohou filtry
To, že někdy nechutná nejlépe, se dá bez problémů odstranit. Na trhu je k dispozici řada filtrů, které zbaví vodu pachuti nebo zápachu. „Dispenzery jsou nejen na nejvyšší hygienické, ale také estetické a praktické úrovni," říká obchodní ředitel Aquel Bohemia XY, která dováží a prodává produkty pro domácí doúpravu pitné vody. Je potřeba dávat si pozor na výběr. Někdy totiž hrozí opačný efekt než u minerálek, které se pro každodenní pití nehodí pro přemíru minerálů usazujících se v krvi. Je-li totiž filtr příliš „aktivní", může se stát, že naopak zbaví vodu všech minerálů a zbude z ní jen destilovaná, naprosto nevhodná ke konzumaci.

Metr Instinktu: +50 pro britského premiéra

Britská vláda rozhodla, že její členové i jejich podřízení přestanou na schůzích pít balenou vodu. Oznámila, že voda z vodovodu je třistakrát ekologičtější než voda v lahvích, pokud jde o emise kysličníku uhličitého, které způsobí výroba a doprava balené vody.

Nekrolog balené vody

V palbě MF Plus č. 11/2008

Velká Británie, konzervativní monarchie, víceméně stále určuje trendy, které přebírá ostatní méně rozvinutý svět. Je tedy jasné, že poté, co Spojené království vyhlásilo válku balené vodě, skončí tento výdobytek brzy na smetišti dějin. Celý článek si můžete přečíst ZDE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář